Blanka

Blanka ma 11 lat, urodziła się jako wcześniak w 34tyg przez cesarskie cięcie. Była wspomagana tlenem i karmiona sondą . Lekarze w trzecim miesiącu życia zdiagnozowali rzadki zespół-choroba genetyczna „zespół Pradera-Willego”.

Oznacza to , że występuje w nim wiele różnych objawów, z których każdy wymaga specjalistycznego postępowania i leczenia , m.in.

*Obniżone napięcie mięśniowe
*Brak odczucia sytości oraz brak zapotrzebowania na aktywność fizyczną
*Opóźnienie rozwoju psychoruchowego, wada wzroku ,niedoczynność tarczycy
*Padaczka

Blanka bardzo chętnie uczestniczy w zajęciach. Na zajęcia rehabilitacyjne jeździmy 25km w jedną stronę od miejsca zamieszkania. 2-3 razy w rehabilitację do prywatnego gabinetu. Koszt tych zajęć to 100 zł za 1 zajęcia.
Raz w tygodniu Blanka ma również zajęcia rehabilitacyjne na basenie koszt tych zajęć to 80 zł za 1 zajęcia +wejście na basen. Oraz jeszcze korzysta z logopedy na razie tylko raz w tygodniu i koszt zajęć to 50 zł.
Podsumowując koszt tygodniowy to 330zl lub 430 zł tygodniowo więc miesiąc to licząc 4*430zl to około 1300zl większość kosztów pokrywamy z własnych środków, oszczędności ale niestety się kończą i coraz trudniej jest nam zorganizować budżet rodzinny. Dopełnieniem intensywnej rehabilitacji są turnusy rehabilitacyjne, około 3-4 razy w roku. Koszt jednego to około 5.500zl .

Za wszelką pomoc i okazanie wsparcia z serca dziękujemy Blanka wraz z rodzicami .