Justynka

Justynka od urodzenia cierpi na ciężkie i nieodwracalne upośledzenie i jest uważana jako dziecko niepełnosprawne. Występuje u niej obniżone napięcie mięśniowe oraz autyzm dziecięcy.

O tym że nasza córeczka nie urodzi się w pełni zdrowa dowiedzieliśmy się podczas badania w 23 tygodniu ciąży . Badanie USG wykazało wtedy agenezję ciała modzelowatego a badanie aCGH wykryło mikrodelecję 20 pary chromosomów. Schorzeniu naszej córeczki współtowarzysza również inne problemy zdrowotne: obniżone napięcie mięśniowe, trudności w karmieniu ubytek przegrody międzykomorowej- wada serca.

Justynka bardzo łatwo łapie infekcje podczas których odmawia jedzenia przez co bardzo często ląduje w szpitalach.
Córka potrzebuje regularnych rehabilitacji, które polegają na stymulacji centralnego układu nerwowego, dzięki czemu mózg nauczy się prawidłowego reagowania.
Dzięki tym rehabilitacjom i terapiom u psychologa dziewczynka ma szansę na :

• normalizację napięcia mięśniowego
  • regulację równowagi, poprawę sprawności ruchowej;
  • udoskonalenie koordynacji wzrokowo-ruchowej

A co za tym idzie szansę w przyszłości na w miarę samodzielne funkcjonowanie.

Prosimy Państwa o wsparcie finansowe w dalszym leczeniu walce o lepszą przyszłość dla naszej córeczki.

Wdzięczni za każdą pomocną dłoń
                 rodzice Justynki