Zuzia

Zuzia

Zuzia ma 9 lat od urodzenia choruje na mózgowe porażenie dziecięce czterokończynowe spastyczne. Aby uzyskać samodzielność musi być intensywnie , nieprzerywanie rehabilitowana.

Ogromna szansa na samodzielność, dała operacja metoda Ulzibata, która opierała się na usunięciu lokalnych przykurczy i zespołów bólowych. Zuzia przeszła te operacje dwukrotnie w marcu 2015 roku i listopadzie 2016 r. Po zabiegach powinna być włączona w program intensywnej rehabilitacji.

Obecnie porusza się przy pomocy kul, a to dzięki swojej wytrwałości oraz zawziętości rodziców. Zuzia rehabilitowana jest dwa razy w tygodniu w prywatnym ośrodku ,oddalonym od miejsca zamieszkania o 50 km . Dodatkiem do codziennej rehabilitacji są turnusy rehabilitacyjne ,po których Zuzia robi ogromne postępy. Dziewczynka uczęszcza na takie turnusy gdy ma wolne od szkoły ,to są wakacje oraz ferie. Nie odpoczywa, wtedy tylko walczy o samodzielny krok. Jej marzeniem jest biegać razem ze swoją siostrą bliźniaczką , która wspiera Zuzie i dopinguje w trudnych chwilach. Dziewczynki chodzą do trzeciej klasy szkoły podstawowej. 

 Zuzia jest bardzo inteligentna dziewczynka , lubiana przez swoich rówieśników. Wszyscy wierzymy że to co dziś dla Zuzi jest niemożliwe niedługo będzie prawdziwe.

 Prosimy ludzi dobrego serca o pomoc w zbieraniu na rehabilitację Zuzi, gdyż koszty kompleksowej rehabilitacji , są ogromne. Mamy zaplanowany kolejny turnus ,który już ma odbyć się niebawem w styczniu 2019 roku. Koszt takiego turnusu to 5100zl.

Nie pozwólmy aby Zuzia straciła kolejną szansę na pójście o krok do przodu.

Pamiętajmy że dobro powraca, i to z podwojona mocą
z wyrazami szacunku
Mama Zuzi